Saldırıya Uğrayan Doktora, Fahtettin Koca’dan Ziya…

Hastası tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan doktor Ertan İskender’i geçmiş olsun ziyaretini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerçekleştirdi.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev alan ortopedi ve travmatoloji asistan doktoru Ertan İskender, uyarıda bulunduğu hastası tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştı. Saldırıya uğradıktan sonra ameliyata alınmış, ayağının kesilme ihtimaliyle karşılaşmış ve gerekli müdahale ile sadece parmakları kesilmiş ve ayağı kesilmekten son anda kurtulan doktor psikolojik olarak bu durumdan çok etkilenmiş ve mesleği bırakmayı düşündüğünü belirtmişti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saldırıya uğrayan doktor Ertan İskender’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

”SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİ”

Bakan Koca, gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında sosyal medya hesabından: “Kendisine yapılan saldırı ile yaralanan meslektaşım Ertan İskender’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettim. Durumu her gün iyiye gidiyor. Saldırıların son bulması için takibimiz sonuç alana kadar devam edecek. Sağlık çalışanlarını korumak hepimizin sorumluluğu” diyerek sağlık çalışanlarının yanında olduğunu belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TELEFONLA GÖRÜŞTÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin koca saldırıya uğrayan doktor İskender’i ziyaret ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’da telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ertan İskender’den sağlık durumu hakkında bilgi aldıktan sonra yaşanan elim olaydan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, Doktor İskender’in en kısa sürede sağlığına kavuşması temennisinde bulundu. Erdoğan, saldırganın hak ettiği cezayı alması ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir